Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Scario
Włochy, Kampania (➤ mapka)(➤ mapka)
Scario is a popular seaside resort, situated in the western corner of the Gulf of Policastro, in the Cilento National Park, in the province of Salerno (in the Campania region). It is largest hamlet in the municipality of San Giovanni a Piro in the province of Salerno (Campania region). It borders Porto Infreschi, the coastal area extending from there to Marina di Camerota (other major tourist destination in the region), famous for its landscaope and for the quality of its waters.


Scario - to nadmorska miejscowość turystyczna z niewielkim portem, położona w południowych Włoszech, w gminie San Giovanni a Piro , w prowincji Salerno w Kampanii, na południowych krańcach regionu Cliento, nad zatoką zwaną Golfo di Policastro, 194 km na południowy wschód od stolicy regionu, Neapolu, 142 km od stolicy prowincji, Salerno , 20 km na zachód od Sapri (➤ mapka).

SCARIO
port i nabrzeże
fot. PL
Miasto będące siedzibą gminy, do której należy Scario, San Giovanni a Piro, leży na wzgórzu, na wysokości 450 m, w pewnym oddaleniu od morza, przy drodze prowadzącej do Marina di Camerota , jednej z najbardziej znanych miejscowości turystycznych regionu Cliento. Druga (obok Scario) miejscowość należąca do gminy, Bosco , jest położona jeszcze dalej od morza, na północ od San Giovanni a Piro. Markerem zaznaczone jest sanktuarium Pietrasanta, uchodząca za jedną z atrakcji turystycznych gminy.

Scario, liczące ok. 1,2 tys. mieszkańców, leży nad samym morzem, w pobliżu zachodniego krańca zatoki Golfo di Policastro, na południowych krańcach regionu Cliento, rozciągającego się w środkowej i południowej cześci prowincji Salerno i uchodzącego za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznych regionów południowych Włoch (duża część regionu leży w granicach utworzonego w 1991 roku parku narodowego - Parco Nazionale del Cilento, Vallo di Diano e Alburni). Odcinek wybrzeża między Scario a Marina di Camerota, zwłaszcza jego zachodnia część, zwana Punta degli Infreschi, słynie z malowniczych krajobrazów, skalistych zatoczek, grot, dawnych wież strażniczych, itp., a także czystości plaż i wody - warto przy tym wiedzieć, że do wielu miejsc wybrzeża najłatwiej się dostać od strony morza, łodzią (a w niektórych przypadkach innej drogi w ogóle nie ma).

Galeria zdjęć

SCARIO
nabrzeże (Lungomare Guglielmo Marconi)
fot. PL
SCARIO
plaża, widok w stronę portu
fot. PL
SCARIO
nabrzeże (Lungomare Guglielmo Marconi)
fot. PL
SCARIO
plaża, widok na zatokę
fot. PL