Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

szczyty i przełęcze

Niemcy

Poniżej zamieszczamy krótkie opisy położonych na terenie Niemiec masywów górskich, szczytów i wysokich przełeczy, uważanych za samoistne cele turystyczne lub ważne elementy godnych uwagi rejonów turystycznych. Jeśli w witrynie a41.pl istnieje odpowiednia osobna strona poświęcona danemu szczytowi lub przełęczy, dodajemy stosowny odsyłacz.


Zugspitze (2962 m)

(2962 m)
widok z okolic miejscowości Grainau
fot. PL
Zugspitze (2962 m) - należy do pasma górskiego Wettersteingebirge znajdującego się w Alpach Bawarskich. Szczyt leży ok. 11 km na południowy zachód od Garmisch-Partenkirchen oraz 6 km na północny wschód od miejscowości Ehrwald (➤ mapka)(➤ mapka).

Na masywie Zugspitze spotykają się grań główna Wetterstein (stanowiąca granicę pomiędzy Austrią i Niemcami), grań Blassen i grań Waxenstein. Również tutaj znajdują się dwa z kilku niemieckich lodowców – Schneeferner i Höllentalferner. Na płaskowyżu Zugspitze, zwanym Zugspitzplatt, znajduje się najwyżej położony i jedyny w Niemczech ośrodek narciarski na lodowcu.

Wierzchołek jest dostępny dla turystów, którzy mogą skorzystać z kolejki zębatej, której trasa prowadzi w wydrążonym wewnątrz góry tunelu (Bayerische Zugspitzbahn) bądź kolejki linowej od strony niemieckiej (Eibsee-Seilbahn), lub korzystając z tyrolskiej kolejki linowej (Tiroler Zugspitzbahn) od strony austriackiej.

więcej informacji


Alpspitze (2628 m)

(2628 m)
widok z okolic miejscowości Grainau
fot. PL
Alpspitze (2628 m) - to szczyt położony w paśmie Wettersteingebirge, w Alpach Bawarskichk, ok. 7,5 km na południowy zachód od Garmisch-Partenkirchen (➤ mapka)(➤ mapka). Należy do grani Blassen, jednej z trzech grani zbiegających się w masywie Zugspitze.

Wierzchołek jest dostępny turystycznie, ale nawet najłatwiejsza droga ma charakter ferraty (Alpspitz-Ferrata) i powinni się na nią wybierać tylko turyści z odpowiednim doświadczeniem i wyposażeniem.

więcej informacji


Riffelwandspitzen (2626 m, 2543 m)

RIFFELWANDSPITZEN
(2626 m i 2543 m)
widok z okolic miejscowości Grainau
fot. JP
Riffelwandspitzen - to dwa sąsiadujące ze sobą szczyty położone w Bawarii, w paśmie Wettersteingebirge; Grose Riffelwandspitze wznosi się na wysokość 2626 m n.p.m. a Kleine Riffelwandspitze - na wysokość 2543 m n.p.m. Są najważniejszymi szczytami grzbietu Riffelwandkamm biegnącego od Zugspitze, najwyższego szczytu Niemiec, na północny wschód (➤ mapka)(➤ mapka).

Szczyty Riffelwandspitzen nie są dostępne turystycznie.Kramerspitz (1985 m)

KRAMERSPITZ
(1985 m)
widok z dworca kolejowego w miejscowości Garmisch-Partenkirchen
fot. PL
Kramerspitz (1985 m) - to szczyt w Bawarii, położony ok. 2,5 km na północny zachód od Garmisch-Partenkirchen (➤ mapka)(➤ mapka).

Kramerspitz leży w paśmie Alp Ammergau (Ammergauer Alpen). Jest łatwo dostępnym popularnym celem wycieczek pieszych, znanym z rozległego widoku, w tym na masyw Zugspitze (2962 m).

więcej informacji