Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

szczyty i przełęcze

Hiszpania

Poniżej zamieszczamy krótkie opisy położonych na terenie Hiszpanii masywów górskich, szczytów i wysokich przełeczy, uważanych za samoistne cele turystyczne lub ważne elementy godnych uwagi rejonów turystycznych. Jeśli w witrynie a41.pl istnieje odpowiednia osobna strona poświęcona danemu szczytowi lub przełęczy, dodajemy stosowny odsyłacz.


Mulhacén (3479 m)

Mulhacén (3479 m) jest drugim pod wzgledem wysokości szczytem w Hiszpanii, a pierwszym na Półwyspie Iberyjskim. Leży w Andaluzji, w paśmie Sierra Neada. Szczyt jest turystycznie dostępny.

więcej informacji


Aneto (3404 m)

Aneto (3404 m) jest najwyższym szczytem Pirenejów, należącym do masywu Maladeta. Leży w pobliżu granicy hiszpańsko-francuskiej, w Aragonii. Alpiniści uważają "drogę normalną" na szczyt za łatwą, jednak osoby bez doświadczenia w chodzeniu po lodowcach nie powinny się na nią wybierać.

więcej informacji


Monte Perdido (3355 m)

Monte Perdido (3355 m) - to szczyt położony w Aragonii, na terenie parku znanego jako Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido. Szczyt jest turystycznie dostępny.

więcej informacji


Vignemale (3298 m)

Vignemale (3298 m) leży na granicy hiszpańsko-francuskiej, jest najwyższym masywem Pirenejów fancuskich. Szczyt nie jest turystycznie dostępny.

więcej informacji